brama

Garaż – zakątek dla facetów w zabudowaniach domowych

Mimo, że urządzanie domu kojarzony jest z zajęciem ewidentnie kobiecym, istnieją strefy dedykowane niemal wyłącznie dla mężczyzn, takie jak piwnice czy garaże. Omijane tak szerokim, jak tylko można łukiem przez panie, bywają upragnionym miejscem panów.
Rządzi w tej sytuacji pewnego typu charakterystyczny dla mężczyzn porządek (albo jego brak), pragmatyzm i praktyczność. Przeważnie z góry już zakładamy, że garaż nie musi być piękny – zwyczajnie ma spełniać określone w konkretny sposób funkcje i umożliwiać realizację założonych przez nas zadań. Zazwyczaj zatem staje się bezcennym warsztatem o przydomowych charakterze czy też składnicą najpotrzebniejszego typu narzędziowych rozwiązań.
Kobiety często swój pobyt w garażu kończą na zaparkowaniu samochodu, po czym szybko umykają do bardziej przyjaźnie zorganizowanych pomieszczeń, gdzie najzwyczajniej czują się lepiej. Inaczej cała sytuacja przedstawia się w przypadku mężczyzn, którzy potrafią w garażu spędzać każdą wolną chwilę. Szczęśliwi aktywni użytkownicy większych przestrzeni garażowych adaptują je niekiedy na siłownie, a nawet miejsca męskich spotkań, wyposażone w telewizor, lodówkę i meble. Przestrzeń garażu pozwala na większą swobodę działania. Nawet jeżeli ubrudzimy podłogę czy ściany, nikt nie będzie wszczynał z tego powodu alarmu.
Panowie ponadto wiedzą również najlepiej, jak trzeba zaaranżować garaż, począwszy od niezbędnych narzędzi, kończąc zaś na bramach. I najczęściej są to trafne wybory, oparte przede wszystkim na podejściu funkcjonalnym. Co jest zupełnie zrozumiałym zachowaniem wybór odpowiedniej garażowej bramy nie musi od razu znaczyć zarzucenia wartości estetycznych, a jeszcze dodatkowo – brama musi się stać integralnym komponentem domu, gdy już chodzi o dom jako całość. Wobec powyższego pomoc pań może się okazać w tym przypadku jednak elementem absolutnie koniecznym…